Share

Yüksekokul Müdürünün Mesajı

Yalova Üniversitesi Çınarcık Meslek Yüksekokulu sekiz yıldır çok sayıda programda öğrenci mezun etmenin tecrübesiyle sizlere kapılarını açmaktadır. 

 

Hızlı bir şekilde büyüyerek ve sürekli kendini geliştirerek bir dünya üniversitesi olma yolunda emin adımlar ile ilerlemektedir. Yalova Üniversitesi’nin en önemli birimlerinden biri olan Çınarcık Meslek Yüksekokulu 2010 yılında 40 öğrenci ile eğitime başlayan, 2018-2019 akademik yılına 2000 öğrenci ile hazırlık yapmaktadır.

Yalova’da; Otobüs, minibüs ve deniz yolu ulaşımıyla Çınarcık Meslek Yüksek Okulu İstanbul, Bursa ve İzmit gibi büyükşehirlere yakınlığıyla kolay ulaşabilecek merkezi bir konumdadır. Okulumuzda yapılan dersler, ilgili sektör ile yapılan işbirliği doğrultusunda sürekli güncellenmekte ve çoğu programda sektörle iç içe çalışma yapılmaktadır. Bu çalışmalar; sektörde çalışan hocaların ders vermesi, seminer vermesi, sektör ziyaretleri ve bizzat derslerin sektör çalışma alanında yapılması şeklinde gerçekleştirilmektedir.

Çınarcık Meslek Yüksekokulunda;

  • Hukuk Bölümü; Adalet programı,
  • Yönetim ve Organizasyon Bölümü; Yerel Yönetimler Programı,
  • Mülkiyet Koruma ve Özel Güvenlik Bölümü; Özel Güvenlik ve Koruma Programı
  • Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Bölümü; Çocuk Gelişimi Programı,
  • Sosyal Hizmet ve Danışmanlık Bölümü; Sosyal Hizmetler Programı,
  • Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Bölümü; Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Programı,
  • Büro Hizmetleri ve Sekreterlik Bölümü; Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Programı,
  • Pazarlama ve Reklamcılık Bölümü; Pazarlama Programı, Medya ve İletişim Programları

 

İle güçlenerek yoluna devam etmektedir.

 

Yüksekokulumuz bünyesinde ki Akademik Personelimizle ile ulusal ve uluslararası nitelikte bilimsel araştırmalar gerçekleştirilmekte ve ülkemizin yüksek öğretimine, bilimine katkı sunulmaktadır. Kuruluş amaçlarına uygun olarak, insanlığa ve ülkemize hizmet edecek, analitik düşünce yeteneğine sahip, hamle gücü yüksek, ekip çalışmasına inanmış toplam kaliteye inanan, kamu ve özel sektörde yönetici ve girişimci yetiştirmeyi kendisine hedef edinmiştir.

Sizleri aramızda görmekten mutluluk duyacağımızı ifade eder, sizlerin gücümüze güçkatacağınıza inandığımızı belirtir, hayat boyu huzur ve başarılar dilerim.

 

 

Öğr. Gör. Bayram KARAKURT

Yüksekokul Müdürü