Share

Üniversitemiz

Yenilikçi Bir Üniversite

Yalova Üniversitesi yeniliklerle anılan bir üniversite olma iddiasındadır. Açmış olduğu yenilikçi bölüm ve program tasarımlarıyla Yalova Üniversitesi bir dünya üniversitesi olma yolunda hızla ilerlemektedir. Polimer Mühendisliği gibi Türkiye’nin ilk ve tek bölümü, Enerji Sistemleri Mühendisliği ile Kimya ve Süreç Mühendisliği gibi melez mühendislik dalları ile  mühendislik eğitiminde  yeni ve farklı başarıyı ulaşma hedeflenmektedir. Yalova Üniversitesi sosyal bilimlerdeki yenilikçi yaklaşımı ile, Sosyal Hizmet, İngilizce İşletme ve İngilizce Uluslararası İlişkiler bölümlerinde liderlik yapmaktadır.Yalova Üniversitesi yine aynı yenilikçi yaklaşımıyla yeni bölümlerin yapılandırılmasını da sürdürmektedir. Yalova Üniversitesi meslek yüksekokulları yetkin ve tecrübeli akademik kadrosu ile yenilikçi ve yerelde öncelikli programlarıyla değişik sektörlere donanımlı iş gücü hazırlamaktadır. Yalova Üniversitesi mezunları kültür ve spor etkinlikleri ile mesleki donanımlarına artı değerler katarak iş yaşamında seçkin yerler için hazırlanmaktadır.Yalova Üniversitesi en yenilikçi yeni üniversitedir. 

 

 

Uluslar arası Bir Üniversite

Yalova Üniversitesi kısa geçmişine rağmen uluslararası bir üniversite olma yolunda hızlı ve emin adımlarla yürümüş ve uluslararası bir üniversite kimliği kazanmıştır. Bugün başta Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere gibi ülkeler olmak üzere çok sayıda ülkeden saygın öğretim kurumlarıyla işbirliği anlaşmaları yapan Yalova Üniversitesi öğrencilerine bir dönem değişim öğrencisi olma ve çift diploma fırsatlarından yararlanma olanağı sunmaktadır. Erasmus işbirliği anlaşmalarının da hızla yapılmasıyla birlikte Yalova Üniversitesi uluslararasılaşma hedeflerine çeşitli Avrupa ülkelerini de eklemiştir. Yalova Üniversitesi Gürcistan, Bosna-Hersek, Suriye gibi ülkelerdeki bölge üniversiteleri ile de ilişkilerini geliştirmektedir. Değişim programları yoluyla öğrencilerin edineceği uluslararası akademik deneyimlerin,  öğrencilerin yetenek ve donanımlarını artırması ve bu yolla mezunların küresel başarıyı yakalamaları hedeflenmektedir.

 

 

Strese Uzak Bir Üniversite

Yalova Üniversitesi bulunduğu şehir itibariyle Türkiye nüfusunun 1/3 ünün yaşadığı bir bölgede konumlaşmıştır. Yalova’nın İstanbul ve Bursa şehirlerinin arasında olması ve bu illere oldukça yakın olması Yalova’da yaşayanların bu illerdeki ekonomik-kültürel olanaklardan yararlanmasını kolaylaştırmaktadır. Küçük ve stresten uzak bir şehir olan Yeşil Yalova’da, öğrencilerin akademik çalışmalar, çeşitli kurslar ve etkinliklerle kendilerini geliştirmeleri için daha fazla zaman bulabilmesi mümkün olup, aynı zamanda 45 dakikada İstanbul’a ya da Bursa’ya ulaşarak bu şehirlerde de vakit geçirebilmeleri son derece kolaydır. 

 

 

Kariyer Odaklı Bir Üniversite

Yalova Üniversitesi mezun edeceği öğrencilerin kolayca iş bulmalarını hedeflemekte, bu amaçla yenilikçi bölümler ve programlar tasarlamakta, uluslararası değişim programlarına özel önem vermektedir. Öğrencilerin öğrenim hayatları boyunca staj programları, konferans ve seminerler, işletme/kurum gezileriyle gelişimlerine destek veren Yalova Üniversitesi, kariyer günleri programları ile de mezun olacak öğrencileri iş dünyasıyla buluşturmaktadır.