Share

Rektör Prof.Dr.M.Niyazi Eruslu’nun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

 

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde,Türk Milletinin canıyla, kanıyla, emekleriyle kurulan Cumhuriyet’in kuruluşunun 89. yıldönümünü Milletçe büyük bir sevinç ve heyecanla kutlamanın mutluluğu içindeyiz.

İnsanlık tarihi, milletlerin böylesine sarsılmaz ortak iradesiyle kaderini kendi elleriyle  ve kanlarıyla yazdıklarına çok nadir  şahit olmuştur. Bu anlamda Cumhuriyet, Türk Milletinin tarih sahnesinde yeniden dirilişinin adıdır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, her alanda yaptığı ve  gayretlerini arttırarak yapacağı ataklarla daha da yücelecek ve nice Cumhuriyet Bayramlarını gururla ve güvenle kutlamaya devam edecektir. Yaşadığımız yüzyılda çoğu ülke Türkiye Cumhuriyeti örnek alır hale gelmiştir.Ulus ve Millet olarak Türkiye Cumhuriyetini kuranlara minnet ve şükran duyarak Atatürk’ün bize bıraktığı en büyük eser olan Cumhuriyeti korumak ve gelecek nesillere bırakmak hepimize düşen ortak paydalı bir görevdir.

Bu düşüncelerle bizlere Türkiye Cumhuriyeti’ni kurup armağan eden, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, silah arkadaşlarına,bu ülke için canlarını seve seve feda eden şehitlerimize,gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyor, tüm Yalova Üniversitesi Ailesi’nin ve Yalovalılar’ın Cumhuriyet Bayramı’nı yürekten kutlayarak, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Prof.Dr. M.Niyazi Eruslu

Yalova Üniversitesi Rektörü