Genel Sekreter Sayim ORAL

Artvin Şavşat doğumlu, İlkokulu köyünde bitirip İstanbul’a ağabeyi tarafından getirildi. İstanbul İmam Hatip Okulu'nda okudu. Sakarya İmam Hatip Lisesi'nden sonra İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü'nü bitirdi. Diyanet İşleri Başkanlığı'nda çeşitli görevler yaptı. 1982 yılında Yedek Subay olarak askerliğini yaptı.

Haydarpaşa Teknik okullarda idareci ve öğretmenlik yaptı. Kartal İmam Hatip Lisesi'nin kuruculuğu ve müdürlüğü görevini yürütürken 28 Şubat sürecinde görevinden alındı. Özel sektörde dershane müdürü, özel okul kurucusu, müdürü ve genel müdür olarak çalıştı. 

Adapazarı Belediyesi Başkan Danışmanı, Kocaeli Derince Belediye Başkan Yardımcılığı, İBB UKAME'de uzman ve İstanbul Medeniyet Üniversitesi'nde Daire Başkanlığı ve Eğitim Bilimleri Enstitü Sekreteri olarak görev yaptı.

31 Mayıs 2018 tarihinden itibaren Yalova Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı olarak naklen atandı. 24 Eylül 2018 tarihinde ise Yalova Üniversitesi Genel Sekreterlik kadrosuna atandı. Evli, bir kız evladı ve bir torunu var. 

Etiket: Genel Sekreter