Günümüzün bilim ve teknolojiye dayalı bilgi toplumu ve rekabetçi ortamında kişileri öne çıkartan en önemli etken, elbette ki aldıkları eğitimin kalitesidir. Bir Dünya Üniversitesi olma hedefi ile ilerleyen Yalova Üniversitesi öğrencilerine, evrensel bilgi ve teknolojik gelişmeleri; genç, yenilikçi, güçlü akademik kadrosu ve deneyimli idari kadrosu ile çok güzel bir kentte en iyi yeni üniversite olarak hizmet sunmaktadır.

Yalova Üniversitesi Hukuk Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İslami İlimler Fakütesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi ve Mühendislik Fakültesi’nde 20 Bölümü ile Armutlu Meslek Yüksekokulu, Çınarcık Meslek Yüksekokulu, Termal Meslek Yüksekokulu ve Yalova Meslek Yüksekokulu’nda  21 Bölümü ile eğitim sunmaktadır.

Yalova Üniversitesi öğrencilerinin, gelişimi ve sürekli değişen dünyaya uyum sağlamalarına katkıda bulunan, eğitim ve gençlik alanlarındaki ulusal ve uluslararası ilişkilerini yürüten, Avrupa fırsatları ve gençlerin Avrupa faaliyetlerine katılımı hakkında bilgi sağlayan Yalova Üniversitesi Dış İlişkiler Merkezi Birimi, Türkiye’nin 132 EURODESK temas noktasından biri olarak hizmet vermektedir. Yalova Üniversitesi ERASMUS ve Leonardo Da Vinci yaşam boyu öğrenme programlarını etkin uygulamakta, gençlik projeleri yürütmektedir.

Yalova Üniversitesi öğrencilerinin kültür, sanat, uzmanlık alanı ve spor etkinlikleri akademik bir yapılanma ile Kültür ve Sanat Birliği (KSB) tarafından yürütülmektedir. Öğrencilere Sağlık Kültür ve Spor Başkanlığı ile eşgüdümde mükemmel seçenekler sunulmaktadır.Yalova Üniversitesi’nde eğitimini sürdüren her dört öğrenciden biri mevcut kulüp ve topluluklara katılarak günlük yaşamının keyfini ve kişisel donanımlarını arttırmaktadır.Yalova Üniversitesi Kültür Şenliği, Bahar Şenliği ve ücretsiz düzenlenen geziler tadına doyum olmaz niteliktedir.

İstanbul ve Bursa’ya olan mesafesiyle büyük şehirlerin avantajlarına son derece yakın, külfet ve zahmetinden bir o kadar uzak bu yemyeşil şehirde huzurlu, mutlu ve iyi bir üniversite eğitimi için sizleri Yalova Üniversitesi ailesine bekliyoruz. Teknolojiyi ve küresel başarıyı birlikte kucaklayalım....

Etiket: Neden Yalova Üniversitesi?