Yalova Lisesi öğretmenlerinden oluşan 40 kişilik heyet üniversitemizi daha yakından tanımak,  fakülte ve bölümler hakkında detaylı bilgiler edinmek maksadıyla üniversitemizi ziyaret ettiler.

Yapılan ziyaret kapsamında Rektörlük Konferans Salonu’nda Mühendislik Fakültemiz Polimer Mühendisliği Bölümünden Dr. Öğretim Üyesi İdris Karagöz konuk öğretmenlere üniversitemiz hakkında bir bilgilendirme sunumu gerçekleştirdi.  

İki oturum halinde gerçekleştirilen programın birinci bölümünde üniversitemizin gelişim süreci hakkında bilgilendirme yapan Dr. Öğretim Üyesi İdris Karagöz ikinci oturumda Mühendislik Fakültemizin bölümleri ve özellikle Polimer Mühendisliği bölümü hakkında detaylı bilgiler verdi.

Dünyanın hızlı bir değişim ve dönüşüm süreci içerisinde olduğuna vurgu yapan Karagöz hayatımızın her alanında kullandığımız plastiklerin ve polimerden üretilen ürünlerin avantajları hakkında bilgiler verdi. Plastiğin en önemli avantajının geri dönüşüm olduğunun altını çizen Karagöz Türkiye’de çok fazla bilinmeyen polimer ürünlerin aslında hayatımızın her alanında kullanılmakta olduğunu ifade etti. Türkiye’de Polimer Mühendisliği Bölümü’nün 2009 yılında ilk kez Yalova Üniversitesi bünyesinde açıldığını ve bu bölümün istihdam oranın %90 düzeyinde olduğunu belirtti. Yalova Üniversitesi Polimer Mühendisliği bölümü mezunlarının kurdukları şirketler ve başarıları hakkında bilgiler veren Dr. Öğretim Üyesi İdris Karagöz bilgilendirme sunumunun sonunda öğretmenlerden gelen soruları yanıtladı.  

Bilgilendirme sunumunun ardından Polimer Mühendisliği Bölümü uygulama laboratuvarlarını ziyaret eden heyet burada Polimer Mühendisliği Bölümü Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Attila Taşdelen tarafından bilgilendirildi. Prof. Dr. Taşdelen Polimer Mühendisliği Bölümü laboratuvarlarında yapılan çalışmalar hakkında konuklarına bilgi verdi. Yapılan bilgilendirmelerin ardından ziyaretini tamamlayan Yalova Lisesi öğretmenleri üniversitemizden ayrıldı.

Etiket: Yalova Lisesi Öğretmenlerine Üniversitemiz Tanıtıldı.