Yalova Üniversitesi 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni Merkez Yerleşke Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirildi. Bu yıl yaklaşık 4150 Ön Lisans ve 1730 Lisans olmak 5880 öğrencinin mezun olacağı üniversitemizde  fakülte ve yüksekokullarda dereceye giren  öğrencilerin ödüllendirileceği merkezi tören ile başladı. Törene Yalova Vali Vekili Mehmet Kalyoncu , Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman,  Ak Parti Eski Yalova Milletvekili Temel Coşkun, Yalova Cumhuriyet Başsavcısı Yıldırım Özgür, Vali Yardımcısı Ahmet Kurt, Termal Kaymakamı Murat Büyükköse, Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar,İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Selim Karahan, Ak Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, MHP Yalova İl Başkanı Hasan Topçular, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri Yalova Üniversitesi Akademik ve İdari personeli ile öğrenciler katıldı.  

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının ardından mezun öğrenciler adına konuşmayı Mühendislik Fakültesi öğrencisi Ayşe Turgut yaptı. Ayşe Turgut konuşmasında başta aileleri  olmak üzere kendilerinin yetiştirilmesinde emeği geçen öğretim üyelerine ve Yalova Üniversitesi çalışanlarına teşekkür etti.  

Yalova Üniversitesi Rektör Vekili Prof.Dr. Rafet Bozdoğan konuşmasında  üniversitenin geldiği son durum ve gelişim süreci ile ilgili bilgiler  verdi. Prof. Bozdoğan önümüzdeki yıllarda yeni binalarla ve sosyal donatı alanlarıyla üniversitenin gelişim sürecinin hızlanarak devam edeceğini ifade etti. Prof. Bozdoğan Yalova Üniversitesi’nin kurulduğu  günden bugüne geçen süreçte desteklerini esirgemeyen Valilere, Milletvekillerine, Belediye Başkanlarına  ve hayırsever iş adamlarına teşekkür etti. Prof.Dr. Rafet Bozdoğan mezun olan öğrencileri ve ailelerini de tebrik ederek  öğrencilere mezuniyet sonrası yaşamlarında başarılar diledi.   

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’da konuşmasında uzun yıllar öncesinden hayalini kurduğu Yalova Üniversitesi’nin mezuniyet törenine katılıyor olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti. Başkan Vefa Salman öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada mezuniyet sonrası kendilerini geliştirmeye devam etmeleri ve daima çalışkan olmaları tavsiyesinde bulundu. Yalova Belediyesi olarak üniversiteyi desteklemeye devam edeceklerini vurgulayan Başkan Salman öğrenci ailelerini de tebrik ederek törene katılımlarından dolayı teşekkür etti.  

 Ak Parti Eski Yalova Milletvekili Temel Çoşkun konuşmasında  Yalova Üniversitesi’nin kuruluşundan bugüne yaşanan sürece değindi. Geçtiğimiz yıl yaşanan sürecin tüm kamu kurumları gibi Yalova Üniversitesi’ni de olumsuz etkiledeğini  ifade eden Temel Çoşkun buna benzer süreçlerin bir daha  yaşanmaması temennisinde bulundu.  Öğrencilere hiçbir çıkar gurubunun güdümüne girmeden devlete ve  millete bağlılıkla hizmet etmeleri tavsiyesinde bulunan Temel Çoşkun, Yalova Üniversitesi’nin önümüzdeki dönemde hızla gelişeceğine olan inancını ifade ederek  başta Cumhurbaşkanı  Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Yalova’ya üniversite kazandırılması sürecine destek veren herkese teşekkür etti. Mezun olan öğrencileri ve ailelerini tebrik eden Temel Çoşkun öğrencilere hayatlarının geri kalan döneminde başarılar dileyerek sözlerini tamamladı.  

Yalova Vali Vekili Mehmet Kalyoncu da konuşmasında  Yalova Üniversitesi’nin kurulduğu günden bu yana on bin den fazla mezun verdiğine değinerek üniversitenin ciddi manada ilerleme kaydettiğini ifade etti.  Yalova’nın sahip olduğu konum itibariyle gelişime açık olduğuna  değinen Mehmet Kalyoncu  üniversitenin gelişim sürecine Yalova Valiliği olarak destek olmaya devam edeceklerini ifade  etti. Vali vekili Mehmet Kalyoncu mezun olacak olan öğrencileri ve ailelerini tebrik ederek sözlerini tamamladı.  

Yoğun siyasi çalışmaları nedeniyle törene katılamayan  Ak Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel  ve Cumhuriyet Halk Partisi Yalova Milletvekili Muharrem İnce de gönderdikleri  telgraflarda  üniversiteden mezun olacak olan öğrencileri  ve ailelerini tebrik ederek gelecek yaşamlarında başarılar dilediler.

Protokol konuşmalarının ardından fakülte ve yüksekokullarda dereceye giren öğrencilerimize anı belgeleri, plaket ve hediyeleri Rektör vekili Prof. Dr. Rafet Bozdoğan ve protokol mensupları tarafından verildi.  Hediye ve plaket takdiminin ardından  toplu fotoğraf çekimi ve kep atma töreni yapılarak 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni sona erdi. Dereceye giren öğrencilerin ödüllendirildiği merkezi törenin ardından mezuniyet törenlerine fakülte ve meslek yüksekokulları bazında devam edildi. Mezuniyet Törenlerinin tamamlanmasının  ardından etkinlikler Mezuniyet Galası çerçevesinde düzenlenen  konserlerle son buldu.  

 

Etiket: Yalova Üniversitesi 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni