Share

Yalova Üniversitesi'nden Devlete Tam Destek

Zeytin Dalı Harekâtı’na destek vermek amacıyla tek yürek olan Yalova Üniversitesi, aralarında rektör, genel sekreter, daire başkanları ve her kademeden akademik ve idari personelin bulunduğu 563 çalışanıyla tüm dünyaya; ‘Devletimin arkasındayım’ mesajı verdi.

Ülkemizin, Suriye sınırında istikrar sağlamak, bölgedeki terörist unsurları etkisiz hâle getirmek ve halkı bu şer odaklarının zulmünden kurtarmak amacıyla düzenlenen “Zeytin Dalı Harekâtı”, uluslararası kamuoyunun büyük desteğini toplamaya devam ediyor. İlk ayını geride bırakırken bölgedeki huzuru her geçen gün arttıran Zeytin Dalı Harekâtı’na bir destek de Yalova Üniversitesi’nden geldi. Yalova Üniversitesi Rektör V. Prof. Dr. Güler Alkan öncülüğünde gerçekleşen Zeytin Dalı Harekâtı’na destek etkinlikleri kapsamında bir imza kampanyası düzenlendi. “Sömürgecilere Karşı Yürütülen Zeytin Dalı Harekâtını Destekliyoruz” başlığı ile toplum vicdanına dokunan bir metnin altına imza atan Yalova Üniversitesi’nin 563 personeli, Türkiye Cumhuriyeti’nin arkasında oldukları mesajını verdi.

 

“ALKAN: 2023 HEDEFLERİNİN VE DEVLETİMİZİN ARKASINDAYIZ”

Ülkemizin 2023 hedefleri kapsamında yükseköğretim kurumlarına düşen görevin önemine dikkat çeken Yalova Üniversitesi Rektör V. Prof. Dr. Güler Alkan, Zeytin Dalı Harekâtı’na tam destek vererek Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin arkasında olduklarını ifade etti. Harekâtın mazlumlara şefkat, zalimlere ise bir cevap niteliği taşıdığını vurgulayan Prof. Dr. Alkan, “Döktükleri kandan beslenen ve bu uğurda masum insanların canına zarar vermekten çekinmeyen terör örgütlerinin çözüm için atılan tüm adımları boşa çıkarmasının ardından devletimiz kendilerine gereken cevabı vermiştir. Yerli ve milli duruşumuzun bir gereği ve sonucu olarak her zaman olduğu gibi tüm düşmanların su yüzüne çıktığı bu günde de devletimizin yanında taraf almaktan gurur duyuyoruz. Bizler ülkemizin yükselen değeri Yalova Üniversitesi’nin çeşitli kademelerinde görev yapan ve bu ülkenin derdi ile dertlenen 563 personel olarak hak bildiğimiz yolda sonuna kadar yürüyeceğiz ve bundan asla taviz vermeyeceğiz” şeklinde konuştu.

 

“TÜM DÜNYAYA UMUT IŞIĞI OLDU”

Prof. Dr. Güler Alkan, Zeytin Dalı Harekâtı’nın tüm dünyaya bir umut ışığı olduğunu belirterek, “Ocak ayının 20’sinde attığımız bu ilk adım, tüm dünya mazlumlarına bir umut ışığı olarak tarihe geçmiştir. Mazisi şan ve şerefle dolu olan kahraman askerlerimiz de bu yolda canlarını hiçe sayarak yeryüzüne barışı getirmeyi kendisine görev bilmektedir. Tüm otoritelerin kör ve sağır oldukları Ortadoğu coğrafyasını kaderine terk etmeyecek ve bölgeyi terör örgütlerinden temizleyerek asıl sahipleri için yaşanabilir bir yer haline getireceğiz” ifadelerini kullandı.