Share

Ücretsiz Online Türkçe Kursu

Yaşar Üniversitesi’nde hazırlanan ve TÜBİTAK 3501 Programı kapsamında desteklenen "Türkçe Öğreniyorum: Temel Düzey A1 Yabancılara Uzaktan Türkçe Öğretim Sistemi" ile; Türkiye'ye eğitim ve seyahat için gelmek isteyenlere, Türkiye ile işbirliği yapmak isteyenlere, özellikle ülkemizin ve dünyanın gündeminde olan mültecilere -ücretsiz olarak temel seviyede Türkçe öğrenme imkanı sunulmaktadır.

Türkçe Öğreniyorum, Uyarlanabilir Kitlesel Açık Çevrimiçi Ders (Adaptive Massive Open Online Course) şeklinde tasarlanmıştır. Türkçe Öğreniyorum sisteminde 53 bölüm, gramer kuralları sözlüğü, kelime sözlüğü, forum ve sanal toplantı uygulaması bulunmaktadır. Her bölümde ders anlatım videosu, gerçek yaşamla konuyu ilişkilendiren drama videosu, dinleme, yazma, telaffuz ve okuma etkinliklerinin yanı sıra oyunlar yer almaktadır. Sistemde İngilizce, Arapça, Rusça ve Fransızca dil desteği sunulmuştur. Türkçe Öğreniyorum, bireysel Türkçe öğrenimine yönelik olmakla birlikte yüz yüze eğitim yapan kurumlar tarafından da ders destek materyali olarak kullanılabilir.

Türkçeyi yabancı dil olarak öğrenmek veya öğretmek isteyen herkes ücretsiz olarak https://turkish.yasar.edu.tr adresinden kayıt olarak bu sistemi kullanabilir.