Share

ÇINARCIK MYO’ DAN ÇİFTE BAŞARI

Çınarcık Meslek Yüksekokulu Adalet Programı öğrencileri Mahmut ALKAN ve Tunay OSMANOĞLU, Gazi Üniversitesi ev sahipliğinde Türkiye’deki Adalet Meslek Yüksekokullarındaki Adalet Programlarının katılımıyla, üniversiteler arasında bilgi alışverişinin sağlanması ve eğitim kalitesinin arttırılabilmesi, Standart Türk Klavyesi olan F Klavye kullanımının teşviki ve yaygınlaştırılmasına yönelik olarak 3-4 Mayıs 2018 tarihlerinde düzenlenen “11. Ulusal Klavye Yarışması” nda 26 üniversiteyi geride bırakarak “Bireysel” ve “Grup” alanının her ikisinde de birinci oldu.

Çınarcık Meslek Yüksekokulu, Yalova Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Yalova Halk Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Çınarcık Meslek Yüksekokulu’ nda 31.10.2017- 09.05.2018 tarihleri arasında toplamda 120 saat "İşaret Dili Kursu" düzenlendi. Kursiyerler Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğünde İşaret Dili Tercümanı Yasemin DENİZLER yönetiminde eğitimlerini tamamladı.

Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat CEBECİ; Nitelikli insanların yetişmesinin Ülkemizin geleceği için oldukça önemli olduğunu, bu nedenle öğrencilerin farklı özelliklerini açığa çıkaracak etkinliklerin sayısının giderek artırılması gerektiğini belirtti. Bu tarz faaliyetlere her zaman destek verdiklerini ve vereceklerini yenileyen CEBECİ, Türkiye’ nin dünya mazlumlarının umudu olduğunu, Batı’ nın tüm dünyayı içinden çıkılmaz bir hale getirdiğini söyledi. Son olarak öğrencilere, “Biz daima önünüzde ve arkanızdayız. Önünüzdeyiz başarmanız için, arkanızdayız destek olmak için… Unutmayın! Siz kazanırsanız biz kazanırız, biz kazanırsak Türk Milleti kazanır.” diye seslendi.

Çınarcık MYO Müdürü Öğr. Gör. Bayram KARAKURT;  Çınarcık Meslek Yüksekokulu’ nun akademik ve idari personelleri ile birlikte en iyiye ulaşmak adına elinden geleni yaptığını söyledi. Akademik personelin özverili çalışmalarının ve öğrencilerin potansiyelinin Türkiye genelinde kazanılan dereceler ile dikkatleri Çınarcık Meslek Yüksekokulu üzerine çektiğini vurguladı. Meslek Yüksekokulu’nda bulunan bölümlerin önlisanslar içerisinde öncelikli tercih edilen bölümler arasında olduğunu, şimdiye kadar olduğu gibi gelecekte de en iyisi olmak için çaba sarf edeceklerini açıkladı. 

Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat CEBECİ tarafından “11. Ulusal Klavye yarışması” nda gösterdikleri emeklerden ötürü Çınarcık Meslek Yüksekokulu öğretim elemanlarından Öğr. Gör. Necmettin ÇAKIR’ a ve Öğr. Gör. Özgür Doğan GÜRCÜ’ ye teşekkür belgesi ve başarılarından ötürü Adalet Programı öğrencileri Mahmut ALKAN ve Tunay OSMANOĞLU’ na başarı belgesi takdim edildi.

Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat CEBECİ tarafından “İşaret Dili Kursu” düzenlenmesinde yoğun katkıları ve emekleri bulunan Çınarcık Meslek Yüksekokulu öğretim elemanı Öğr. Gör. İzzet İsmail DUR’ a, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Faruk UYSAL’ a, İşaret Dili Tercümanı Yasemin DENİZLER’ e, Çınarcık Halk Eğitim Merkez Müdür Yardımcısı Aşkın YAVUZ’ a ve Çınarcık Meslek Yüksekokulu öğrencileri Fatma KAÇMAZ’a ve İnci KONUKCU’ ya teşekkür belgeleri takdim edildi. Ayrıca “İşaret Dili Kursu” başarıyla tamamlayan 37 kursiyere Çınarcık Meslek Yüksekokulu öğretim elemanı Öğr. Gör. İzzet İsmail DUR ve İşaret Dili Tercümanı Yasemin DENİZLER tarafından başarı belgeleri takdim edildi.

Çifte başarının kutlandığı gün, Çınarcık Meslek Yüksekokulu bahçesinde toplu fotoğraf çekilmesi ile sonlandı.