Share

Üniversite Öğrencilerinden Belediyeye Ziyaret

 Yalova Üniversitesi Çınarcık Meslek Yüksek Okulu Yerel Yönetim Programı öğrencileri Çınarcık Belediyesini teknik inceleme amaçlı ziyaret ettiler.

 

Yalova Üniversitesi Çınarcık Meslek Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı aynı zamanda Yönetim ve Organizasyon Bölümü Başkanı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Salih BATAL Yerel Yönetim Programı öğrencilerinin belediyecilik mesleğini tanımaları; belediye çalışanlarının nasıl çalıştıklarını, ne gibi sorunlarla karşılaştıklarını ve nasıl çözüm ürettiklerini yerinde görmeleri ve öğrenmeleri için bu ziyaret programını hazırladıklarını dile getirdi.

 

Çınarcık Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün ev sahipliğini yaptığı programda, Fen İşleri Amirliğinden Murat SAVAŞ, Zabıta Amirliğinden Hakan BAĞDAT, İtfaiye Amirliğinden Hakkı BAĞDAT, Hesap İşleri Müdürlüğünden Aslı SAVAŞ, Veterinerlik Hizmetlerinden Erkut FERHATOĞLU, Yazı İşleri Müdürlüğünden Fikret TAŞTAN kendi birimleri ile ilgili sunumlar yaparak öğrencilerin sorularını cevapladılar. Ziyaret sonunda kurumlararası iletişim ve işbirliği açısından bu tür ziyaretlerin devam ettirilmesi gerekliliği dile getirilerek önümüzdeki yıllarda Yönetim ve Organizasyon Bölümü 1. Sınıf öğrencilerinin belediye ziyaretlerini yinelemeleri kararına varıldı.