Share

Fakültemizi Yeni Kazanan Öğrencilerimizin Dikkatine (2018-2019)

Fakültemize Yeni Yerleşen Öğrencilerimiz İçin Kılavuz

 

1-    Fakültemiz Bölümlerini kazanan öğrencilerimiz öncelikle E-Devlet Kapısı üzerinden elektronik olarak üniversite kayıtlarını yapmalıdırlar. 

 

2-    E-Devlet Kapısı üzerinde kayıt yaptıktan sonra üniversitemiz web sayfasına girerek  “ubs.yalova.edu.tr” adresinden ön kayıt yapması zorunludur.

 

Not: Öğrenci kimlik belgeleriniz için gerekli olan bilgiler talep edilecektir. Ön kayıtta ayrıca öğrenci numaranızı öğreneceksiniz. 

 

3-    ubs.yalova.edu.tr adresinde  sisteme girdikten sonra muafiyet ve yeterlilik sınavlarına katılmak ve isteğe bağlı hazırlık sınıfı okumak isteyip istemediklerine dair anketi doldurmaları gerekmektedir.

 

4-    E-Devlet üzerinden elektronik kayıt yapan ve  ubs.yalova.edu.tr adresi üzerinden ön kayıt işlemini tamamlayan öğrencilerin kayıt işlemleri tamamlanmış olacaktır.

 

E-Devlet ve ubs.yalova.edu.tr adresinden ön kayıt işlemlerini yapan öğrencilerimizin Fakültemize gelmelerine gerek bulunmamaktadır. 

 

Not: Öğrencilerimizden kayıt için herhangi bir belge talep edilmemektedir.

 

5-    Zorunlu nedenlerle elektronik kaydı yapılamayan öğrenciler ilan edilen tarihler arasında fakültemize başvurarak şahsen (fakültemize  gelerek) kayıt yapacaktır.

 

Not: Kayıt işlemi öğrencinin kendisinin veya noter onaylı vekalet verdiği kişiler tarafından yapılabilmektedir.

 

6-    Öğrenim ücreti/katkı Payı (Harç) :  Birinci öğretim öğrencileri herhangi bir ücret yatırmayacaktır.

İlk defa kayıt yaptıran ikinci öğretim öğrencileri ile açık öğretim fakültelerine kayıtlı olup ikinci üniversitesini üniversitemizde sürdürecek olan birinci öğretim öğrencileri üniversite tarafından ilan edilen tarihler arasında, katkı payı/öğrenim ücreti öderler.

Öğrenim ücretleri; Türkiye’nin herhangi bir noktasındaki Vakıfbank şubelerinden,  bankamatiklerinden veya internet bankacılığı üzerinden üniversite adı ve öğrenci numarasını belirterek ödeyebileceklerdir.

 

7-    Kayıt işlemini bitiren öğrencilerimiz “Akademik Takvim”de belirtilen tarihler arasında Öğrenci Bilgi Sistemi “ubs.yalova.edu.tr” üzerinden ders kaydı yapmak zorundadır.

Ders kaydı danışman öğretim elemanlarına kontrol ettirilerek onaylatılmalıdır.

 

Akademik Takvim: Üniversitemizin bir yıllık eğitim öğretim faaliyetlerinin planıdır.

 

8-    Yabancı Dil (İngilizce) ve Temel Bilgi Teknolojileri Kullanımı (Bilgisayar) dersleri için dönem başında muafiyet sınavı yapılmaktadır.

 

Muafiyet sınavlarına girebilmeniz için ubs.yalova.edu.tr adresinden ön kayıt esnasında “Muafiyet Sınavına Girmek İstiyorum” seçeneğini tercih etmelisiniz.

 

9-    Öğrenci belgelerinizi E-Devlet Kapısı veya öğrenci bilgi sisteminden (ubs.yalova.edu.tr) talep edebileceklerdir.

 

Not: Öğrenci Bilgi Sistemi üzerinden talep edilen Öğrenci Belgesi Elektronik İmzalı olup İstediğiniz yerden çıktısını alabilirsiniz.