Share

Staj yapan ve yeni yapacak olan öğrencilere bilgilendirme

        3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu gereğince Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Bölümleri  Mesleki ve Teknik Eğitim yapan programlar arasına dâhil edilmiştir.

        Bu nedenle zorunlu staj yapan öğrencilerimize ücret ödeyen firmalara kanunda belirtilen oranlarda devlet desteği verilecektir. (Gerekli bilgiler  formda belirtilmiştir).  Firmaların bu destekten yararlanabilmesi ilgili formları doldurarak ödeme dekontu ile beraber  muhendislik.ogrenci@yalova.edu.tr mail adresine veya  0226 815 54 01 fax numarasına göndermesi gerekmektedir.

 

          Örneğin : Temmuz ayı içerisinde staj yapan öğrenci bilgileri ve ödeme dekontlarının   en geç 04.08.2017 tarihine kadar firma tarafından iletilmesi gerekmektedir. (rapor, izin gibi durumlarda bildirilmeli).  Geç gönderilmesi durumunda kanun gereği ödeme yapılamamaktadır. Ağustos ayındaki çalışmaların ücretleri Eylül ayında bildirilecektir.

    

İşletme Bilgileri Formu

Staj Ücretlerine İşsizlik Fonu Katkısı İşveren ve Öğrenci Formu  

 (Formlar dekont ile beraber çalışılan ayı takip eden ayın 4' üne kadar gönderilecektir.)


SADECE ÜCRETLİ STAJ YAPAN VEYA YAPACAK OLAN ÖĞRENCİLERİN / FİRMALARIN  DÖNÜŞ YAPMASI GEREKMEKTEDİR. ÜCRETSİZ STAJ YAPAN ÖĞRENCİLERİN BİLDİRİM YAPMASINA GEREK BULUNMAMAKTADIR.


      NOT :  Kamu kurum ve kuruluşları bu kapsam dışındadır.  Kamu kurum ve kuruluşlarında staj yapan öğrenciler için bu formun doldurulmasına gerek yoktur.