Share

Yalova Üniversitesi’nde Cübbe Giyme Töreni Düzenlendi

Yalova Üniversitesine yeni atanan ve bir üst ünvana terfi eden Yardımcı Doçent, Doçent ve Profesörlere cübbe giyme töreni düzenlendi. Yalova Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (YÜSEM) Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen törene Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Niyazi Eruslu, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Talip Alp, Prof. Dr. Hüseyin Yıldırım, Prof. Dr. Ali Rıza Abay, Fakülte Dekanları ile Yalova Üniversitesi Akademik ve İdari personeli katıldı.

Törende İlk olarak cübbe giyecek akademisyenler adına Prof. Dr. Cihangir Akın bir konuşma yaptı. Prof. Akın konuşmasında cübbe giyme töreninin bir icazet töreni olduğunu ifade ederek “Bizim cübbemiz eskidi bu ikinci cübbemiz bizlerden sonra bu onurlu görevi genç arkadaşlarımız devam ettirecekler. Bu noktada genç arkadaşlarımız ve akademik kadromuz bu fidanlığın bekçileridir. Bizlerin amacı güzel insan yetiştirmektir. Allah hepimize güzel insanlar yetiştirmeyi nasip etsin “ şeklinde konuştu. Sonrasında kürsüye gelen Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Niyazi Eruslu da konuşmasında “2012 yılında 7 Profesör, 17 Doçent ve 16 Yardımcı Doçenti bir üst ünvana yükseltmekten mutluluk duyuyoruz. Tigem arazisinde 4 yıl süren bir uğraşın ardından bir üniversite kampüsü kurma aşamasına geldik, buralara en güzel hocalarımızla öğrencilerimize en iyi eğitim imkânı sağlayacağız. Sizler kendi alanlarınızda birinci olan arkadaşlarımızsınız. Hızla yükselen genç ve körpe bir üniversitede başarı sizlerin sayesinde olabilirdi. Emeğinizden dolayı teşekkür ediyorum. Sizleri tüm kalbimle kutluyor hayat boyu başarılar diliyorum” ifadesini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından 7 Profesör, 17 Doçent ve 16 Yardımcı Doçent cübbelerini törenle giydi. Törende ayrıca polimer kimyası alanında uluslararası düzeyde üstün nitelikli çalışmaları nedeniyle Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’den TÜBİTAK Teşvik Ödülü alan Yard. Doç. Dr. Atilla Taşdelen’e Rektör Prof. Eruslu tarafından teşekkür belgesi ve çini tabak hediye edildi. Tören toplu fotoğraf çekimi ve kokteyl ile son buldu.