Share

İnsan Ticareti Mağdurlarına Yönelik Uzman Destek Eğitimi

Sosyal Hizmet Kulübü tarafından düzenlenen "İnsan Ticareti Mağdurlarına Yönelik Uzman Destek Eğitimi" programı 17.05.2017 tarihinde gerçekleştirildi. Eğitim, Aile Danışmanlığı Derneği başkanı Güngör ÇABUK ve Celal Bayar Üniversitesi öğretim görevlisi ve aynı zamanda İzmir Aile Danışmanları Derneği temsilcisi Turgay ÇAVUŞOĞLU tarafından verildi.

Seminer iki kısımda gerçekleşti. Eğitimde ilk konuşmaya başlayan Turgay ÇAVUŞOĞLU İnsan ticareti mağdurları sosyal hizmetin olmazsa olmazlarından olduğunu vurgulayarak konuşmasına başladı. Küresel bir suç olduğundan bahsederek sadece yurt dışında olmadığını Türkiye 'de de var olduğunu ifade etti. Bu mağdurlarla ilgilenen aile danışmanlığı derneklerinin tacirler tarafından tehditlere karşı karşıya kalındığını belirtmiştir.

Güngör ÇABUK ise dernek olarak mağdurlara yönelik nasıl çalışmalar yaptıklarından ve mağdurlara yönelik toplumsal kabul programları yapılması gerektiğinden bahsetti.

Eğitim bitiminde Güngör ÇABUK ve Turgay ÇAVUŞOĞLU, Yalova Üniversitesi öğretim elemanları, öğretim üyeleri ve öğrencileri ile fotoğraf çekildiler. Eğitimin sonunda katılım gösteren herkese sertifika verildi.