Share

Dekanın Mesajı

DEĞERLİ  ZİYARETÇİMİZ,

 

          Yalova Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi, 4 Nisan 2011 tarih ve 1595 sayılı  Bakanlar Kurulu Kararı ile kurulmuştur.

         Fakültemiz Yalova’nın ve ülkemizin kalkınmasında ve sanatsal/kültürel açıdan modern dünyada yerini almasında önemli katkılar sağlayacak, çağdaşlaşmanın yapı taşlarını oluşturacak geleneksel sanatların paralelinde ihtiyaç duyulan eğitimi, yüksek donanımlı ve deneyimli  uzmanların  yetiştireceği genç tasarımcı/sanatçılar için yenilikçi bölümleri, Anabilim Dalları ile Anasanat Dallarını bünyesinde bulundurmaktadır.

Fakültemizde;

1. İletişim Sanatları Bölümü: Reklamcılık ve Halkla İlişkiler Anabilim Dalı, Radyo, TV ve Sinema Anabilim Dalı.
2. Grafik Tasarım Bölümü: Grafik Tasarım Anasanat Dalı
3. Geleneksel Türk Sanatları Bölümü: Geleneksel Türk Sanatları Anasanat Dalı
4. İç Mimarlık Bölümü:İç Mimarlık Anasanat Dalı
5. Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü: Endüstri Ürünleri Tasarımı Anasanat Dalı
6. Resim Bölümü: Resim Anasanat Dalı

        Zaman içinde uygun ve gereklilik arzettiği halde  değişikliklere ve yeni bölüm kuruluşlarına gidilebilecektir. 2014-2015 eğitim-öğretim yılında bazı programlara öğrenci alımına gidilmesi planlanmıştır. Başlangıçta Reklamcılık ve Halkla İlişkiler ile Grafik Tasarımı programlarına öğrenci alınacaktır. Ayrıca, Lisansüstü programlarımıza da öğrenci alımı için çalışmalar yapılmaktadır.

         Fakültemiz Yalova’nın merkezinde, Valilik, Belediye ve KENT müzesinin yakınında yer  alan  Karizma İş Merkezine yerleşmiş bulunmaktadır. İlerleyen zamanlarda yine merkezi konumda olan Hukuk Fakültesi'nin boşaltacağı binaya taşınacaktır. Takip eden yıllarda üniversitemizin yeni kampüsünde inşa edilecek kalıcı  fakülte binalarımıza taşınmamız  beklenmektedir.

         Sanat ve Tasarım Fakültesi yöremizin, bölgemizin ve ülkemizin kültürel/sanatsal ihtiyaçları doğrultusunda nitelikli, çağdaş, donanımlı, özgün çalışmalara önem veren, rasyonel çözümler üretebilen, yenilikçi ve kendi alanında  ülkemizde ve dünyadaki gelişmeleri dikkate alarak sanatsal çalışmalarını sürekli geliştirmeye açık tutan, değişime açık tasarımcı/sanatçı profili hedeflemekteyiz.

Bölümlerimiz dünyadaki benzeri sanat ve tasarım okulları ile rekabet edebilecek durumda olmak ve en iyiler arasına süratle girebilmek için yoğun çalışmalar içerisindedir.

Sizleri aramızda görmekten mutluluk duyacağımızı belirtir, hayat boyu huzur ve başarılar dilerim.

Sevgi ve Saygılarımla,

Prof.Dr. İsmet ÇAVUŞOĞLU

DEKAN