Share

Yalova Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi’nde 3+1 Eğitim Modelini İnceledi

Yalova Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi’nde 3+1 Eğitim Modelini İnceledi.

18.08.2016 tarihinde Yalova Üniversitesini temsilen Yalova Meslek Yüksekokulu Müdür Vekili Yrd.Doç.Dr. Cumali ÇELİK, Müdür Yrd. Yrd.Doç.Dr. Gül YÜCEL, Öğr.Gör. Cihat ÇETİN, “3+1 Eğitim Modeli” (İşyeri Eğitim Sistemi) konusunda inceleme, görüş ve bilgi paylaşımı için Sakarya Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekanı ve MEYOK Koordinatörü Prof.Dr. Mehmet SARIBIYIK’ı makamında ziyaret etmiştir. Ziyarette MEYOK Koordinatör Yardımcısı Doç.Dr. Sinan Serdar ÖZKAN ile Teknoloji Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd.Doç.Dr. Gökhan ERGEN de hazır bulunmuştur.

Sakarya Üniversitesi’nde başarıyla yürütülen “3+1 Eğitim Sistemini” uygulamak isteyen Yalova Üniversitesi, gerçekleştirilen uygulamalar, mevcut müfredat ve programlar, uygulamada yaşanacak sorun ve aksaklıklar, sistemin avantaj ve dezavantajları konusunda bilgi almıştır. Toplantıda ayrıca, uygulanan “3+1 Eğitim Modeli”nden sektör, üniversite ve öğrenci açısından duyulan memnuniyet, İŞKUR’un desteği, üniversite ile sanayi kuruluşlarının işbirliği ile sanayi bölgelerindeki üniversiteler arası işbirliğinin arttırılması konuları ele alınmıştır.

Toplantı sonrasında konukseverliği ve bilgi aktarımları için Sakarya Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekanı ve MEYOK Koordinatörü Prof.Dr. Mehmet SARIBIYIK’a, Yalova Üniversitesi Yalova Meslek Yüksekokulu Müdür Vekili Yrd.Doç.Dr. Cumali ÇELİK hediye takdim etmiştir.