Share

Uzem Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

1- Hangi dersleri Uzaktan Eğitimle alabilirim?

Birinci sınıfta verilen ortak zorunlu dersleri alabilirsiniz. Bunlar Türk Dili, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, Yabancı Dil, Temel Bilgi Teknolojileri dersleridir.

2- Bu dersleri nasıl takip edeceğim?

Uzaktan eğitim platformuna erişmek için http://uzem.yalova.edu.tr/ adresine gidiniz.  Öğrenci Bilgi Sistemi’nde(OBS) kullandığınız Kullanıcı Adı ve Parola bilgilerinizle giriş yapınız. Aldığınız dersi başlatmak için ilgili derse tıklayınız.

3- Uzaktan Eğitim portalına bağlanamıyorum?

Karşılaştığınız tüm soru ve sorunlar için öğrenci bilgilerinizle birlikte uzem.lms@yalova.edu.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz. Sorununuz en kısa sürede çözülecektir.

4- Bu derslerde uygulanan sınavların ders notuna etkileri ne olacaktır?

Bu dönem için ders notuna vize %20, final %80 etki edecektir.

5- Sınavlar nasıl yapılacak?

Sınavlar zorunlu dersler için aynı gün ve saatte tek oturumda yapılacaktır. Her bir ders için 25’er soru sorulacak ve cevaplar optik forma işaretlenecektir.

6- Ortak zorunlu dersler genel not ortalamasına etki edecek mi?

Türk Dili, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi ile Yabancı Dil dersleri başarılı ve başarısız olarak değerlendirilir. Bu derslerden 50 ve üzeri not alanlar  başarılı sayılır. Bu derslerden aldığınız notlar not ortalamasına katılmaz. Bu dersler için verilen notlar şunlardır:

BL: Not ortalamasına katılmayan derslerde başarılı olan 50 ve üzeri puan alan öğrenciye verilir.

BZ: Not ortalamasına katılmayan derslerden başarısız olan 49 ve altı puan alan öğrenciye verilir

Temel Bilgi Teknolojileri dersi notu ise bağıl değerlendirmeyle belirlenir ve bu dersten aldığınız not genel ortalamaya katılır.