Muhlis Yavuz 1964 yılında Erzurum’un Narman ilçesinde doğdu. İlköğretimi Yalova Öğretmen Ziya İlkokulu’nda, ortaokul ve lise eğitimini Yalova Lisesi’nde tamamladı. Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü ve Eskişehir Maliye Meslek Yüksekokulu (Eskişehir Maliye Mesleki Eğitim Kurs Müdürlüğü)’nde yükseköğretimini tamamladı.

1987 yılında Yalova Vergi Dairesi’nde Vergi Memuru olarak göreve başlayan Muhlis Yavuz 5 yıl süreyle Vergi Dairesi İcra Memurluğu görevinde bulundu. 1996 yılında İstanbul Defterdarlığı’nın açmış olduğu Gelir Şefliği sınavını kazanarak İstanbul Kartal Vergi Dairesi’ne gelir şefi olarak atandı. Bir süre sonra tekrar Yalova Vergi Dairesi’ne tayin oldu. Yalova Vergi Dairesi’nin ve Armutlu, Altınova Çınarcık vergi dairelerinin tüm birimlerinde servis şefi ve müdür yardımcısı G. olarak çalıştı.

Armutlu, Altınova ve Çınarcık ilçelerinin Vergi Dairelerinin (Birleşik Malmüdürlüğü)kuruluş işlemlerini gerçekleştiren Muhlis Yavuz Çınarcık Vergi Dairesi Müdürlüğü görevine de 1 yıl süreyle vekâlet etti.

2018 yılı itibariyle Yalova Vergi Dairesi’nde Gelir Uzmanı olarak Katma Değer Vergisi İade /Özel Tüketim Vergisi İade/ Takdir Komisyonu/ Uzlaşma Komisyonu  ve Tarama Kontrol Bölümü Servis Şefi görevlerini yapmakta iken 27.11.2018 tarihinde Yalova Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcılığı görevine atandı.

Evli, 2 kız ve  1 erkek evlat sahibi olan  Muhlis Yavuz 2 torun dedesidir.

Etiket: Genel Sekreter Yardımcısı