Rektörlük 

Yalova Üniversitesi Merkez Yerleşkesi, Çınarcık Yolu Üzeri

77200 Yalova

Telefon: 0226 815 50 00

Faks: 0226 815 50 04

e-mail : bilgi@yalova.edu.tr

 

  

 

Çınarcık Yolu 2.Km 77200 YALOVA

 
İSTANBUL’DAN ULAŞIM
 
İstanbul’dan üç farklı noktadan (Yenikapı-Kartal-Pendik) tarifeli-karşılıklı deniz otobüsü ve feribot seferleri bulunmaktadır (Bkz:www.ido.com.tr). İskelelerden  yürüyerek kısa sürede Yalova Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Yabancı Diller Bölümü, Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi, Fen ve Sosyal Bilimler Enstitülerine ulaşmak mümkündür. Diğer şehir yerleşkelerimize, Merkez Yerleşkesine ve Rektörlük binasına minibüs seferleri bulunmaktadır.
 
BURSA’DAN
 
Gemlik-Orhangazi yönünden Yalova’ya gelirken kent girişindeki ilk ışıklardan Termal yönüne dönüş yaparak,  1.6 km sonra yol üzerindeki Fen Bilimleri Enstitüsü, Sosyal Bilimler Enstitüsüne, sola dönüş yaparak İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve Yalova Meslek Yüksek Okulu’na, 2.7 km sonra yol üzerinde solda Mühendislik Fakültesi’ne ve Çınarcık yolu üzerinde sağda Rektörlük binasına ve Daire Başkanlıklarına ulaşılabilmektedir. 
 
ANKARA’DAN
 
Otoyolda Kandıra-Kocaeli çıkışından Bursa istikametine izleyerek Gölcük, Karamürsel ardından Yalova’ya ulaşılmaktadır. Yalova Kavşağında, Bursa istikametinde sağdaki ilk ışıklardan Termal yönüne devam edilerek 1.6 km sonra yol üzerindeki Fen Bilimleri Enstitüsü, Sosyal Bilimler Enstitüsüne, sola dönüş yaparak İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve Yalova Meslek Yüksek Okulu’na, 2.7 km sonra yol üzerinde solda Mühendislik Fakültesi’ne  ve Çınarcık yolu üzerinde sağda Rektörlük binasına ve Daire Başkanlıklarına ulaşılabilmektedir. 

Etiket: İletişim