18-22 Eylül 2019 tarihleri arasında , BAKIRKÖY ATATÜRK HAVALİMANI'nda düzenlenecek olan TEKNOFEST 2019 kapsamında yürütülecek olan yarışmalardan TÜBİTAK ULUSLARARASI İNSANSIZ HAVA ARAÇLARI YARIŞMASI kategorisinde, Yalova Üniversitemiz Bilgisayar Mühendisliği öğrencilerinden oluşan YÜCE takımı yarışmaya katılmaya hak kazanmıştır.

Yarışma kapsamında TÜBİTAK'ın verdiği destek ile YÜCE isimli döner kanatlı insansız hava aracını oluşturan takımımız detaylı tasarım raporunda da başarı yakalayarak düzenlenecek olan yarışmanın fiziki ve son aşamasına katılmaya hak kazanmıştır.
 
Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden Ar. Gör. Fatih Aslan’ın danışmanlığını yürüttüğü takımın kaptanlığını Fatih M. Genç üstlenmekte ve pilot olarak Berat Ok görev yapmaktadır. Takım üyeleri olan Yusuf Eren Üneyler ve Almoutasem Bellah Rajab de aracı geliştirme sürecinde katkılarını sunmaya devam etmektedir.
 
YÜCE isimli aracın temel fonksiyonları tamamlanmış ve manuel uçuşa hazır konuma getirilmiştir. Yarışmaya kadar olan süreçte araştırma ve geliştirmelere devam edilip otonom şekilde görevlerin gerçekleştirilmesi sağlanacaktır.
 
YÜCE ile ilgili gelişim süreçlerini ve görselleri instagram.com/yuceuav sosyal medya adresinden takip edebilirsiniz.

Etiket: Öğrencilerimizin "Tübitak Uluslararası İnsansız Hava Araçları Yarışması"ndaki Başarısı