Rektörümüz Prof.Dr. Ali Erbaş Yalova’da faaliyet gösteren yerel ve ulusal medya temsilcileriyle buluşma programında bir araya geldi. Rektörlük'te düzenlenen toplantıya Yalova’da faaliyet gösteren  yerel ve ulusal medya temsilcileri katıldı.

Rektörümüz Prof.Dr. Ali Erbaş, basın mensuplarına üniversitemizde yapımı devam eden binalar ve yerleşkenin genel durumu hakkında bilgi vererek Yalova Üniversitesi Merkez Yerleşkesinin hızla tamamlanması için Toplu Konut İdaresi Başkanlığı başta olmak üzere devletin ilgili kurumlarıyla istişare içinde olacaklarını ve kampüs inşasını sadece devlet imkanlarıyla değil; ilin ve bölgenin hayırsever kişi,kurum ve kuruluşlarının desteğini de alarak  kısa sürede tamamlamayı amaçladıklarını ifade etti.

Yalova Üniversitesi’nde yeni fakültelerin, meslek yüksekokullarının ve bölümlerin açılacağını da dile getiren Prof.Dr. Ali Erbaş, bunu yaparken özellikle yerel ve bölgesel ihtiyaçların ön planda tutulacağına vurgu yaptı. 2017 yerleştirme döneminde Yalova Üniversitesi'nin 3 bin 808 yeni öğrenci alacak kontenjana sahip olduğunu ifade eden Rektörümüz üniversitedeki öğrenci sayısının 2017-2018 akademik yılında 17 bine ulaşacağını belirtti.

Yalova Üniversitesi arazisinin ilerleyen süreçte yeterli olmayabileceğini ifade eden Rektörümüz Prof.Dr. Erbaş,  hedeflenen 20 kadar bina olduğunu ancak alan sıkıntısı nedeniyle bazı binaların  yapılamayabileceğini belirtti. Hızla büyüyen üniversitemizin ileride ikinci bir kampüs alanına da ihtiyaç duyabileceğini söyleyen Rektörümüz Prof.Dr. Ali Erbaş kısa vadede mevcut alanları en verimli şekilde kullanarak kampüsü inşa etmeyi amaçladıklarını ifade etti.

Öğrenci sayısı başta olmak üzere her yönüyle hızla büyüyen Yalova Üniversitesi’nin  akademik kadro anlamında da buna cevap verecek bir sayıyı yakalaması gerektiğine de vurgu yapan Rektörümüz  bu doğrultuda  diğer illerden öğretim elemanlarının Yalova'ya gelmesini beklediklerini ifade etti. Rektörümüz Prof.Dr. Ali Erbaş toplantının sonunda basın mensuplarının üniversitemize ilişkin sorularını da cevapladı. Yapılan toplantının ardından basın buluşması programı sona erdi.

 

Etiket: Rektörümüz Prof.Dr. Ali Erbaş Yalova Basını ile Tanışma Toplantısı Düzenledi